Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 01, 2017
REKLAMA

Autor Wątek: działka graniczy z lasem  (Przeczytany 7223 razy)

kasia1389

• Nasionko
  • *
działka graniczy z lasem
« dnia: Luty 08, 2011 »

moja działka graniczy z lasem. w tym roku nadleśnictwo zdejmuje ogrodzenie. kto ponosi koszt postawienie płotu? ja? czy ja razem z nadleśnictwem?

nickspecjalny

• Nasionko
  • *
Odp: działka graniczy z lasem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011 »

Przykro mi, ale robi to Pani i według własnego uznania, tzn. może się Pani ogrodzić, ale nie musi. W ustawie o lasach nie znalazłem zapisu o obowiązku grodzenia przez lasy gruntów graniczących z własnością prywatną. Poza tym nigdzie się też z tym nie spotkałem, by np. od strony pól, łąk, czy innej formy nie/użytków stanowiących własność prywatną lasy państwowe grodziły. Jeśli już coś jest - jakaś siatka, to wynika to z prowadzonej gospodarki, np.grodzenie upraw, odchów chorych zwierząt i może byc to okresowo. Nieogrodzenie Pani prywatnego terenu grozi np. zniszczeniem roślin od zwierzyny, jesli się tak stanie, może Pani starać się o odszkodowanie od koła łowieckiego aktualnie dzierżawiącego od gminy grunty "pod polowania".Oczywiście przyjedzie szacowna komisja zlustrować ogrom zniszczeń :).
Pozdrawiam

drobinka

• Nasionko
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2011 »

Mam dokładnie ten sam problem. Dzięki za info.

jarek455

• Nasionko
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2016 »

Miałem identyczny problem, dzieki za info
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2016 wysłana przez Barbara »

REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Szybkie linki
    Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Jeremiasz, Berta, Briok
    Znak Zodiaku: Byk
    Kalendarz »
    REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
    mastercard i visa
    Real Time Web Analytics