Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Marzec 23, 2017
REKLAMA

Autor Wątek: Jak ochronić owoce przed ptakami?  (Przeczytany 406 razy)

finfanii

• Nasionko
  • *
Jak ochronić owoce przed ptakami?
« dnia: Maj 03, 2016 »

Witam,

Mam taki oto problem, szpaki niszczą mi owoce, szczególnie czereśnie ... Próbowałem je odstraszać, ale to takie domowe sposoby były. Możecie doradzić jak ten problem rozwiązać, nie robiąc przy tym krzywdy ptakom?

Barbara

• Administrator
  • Sadzonka
Odp: Jak ochronić owoce przed ptakami?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2016 »

Ekologiczne i przyjazne dla ptaków metody.
Znam trzy, ale wszystkie zależne są od okoliczności.

Można drzewa okryć siatką ochronną zanim zaczną owocować. Ale to oczywiście odpada jeśli rośliny są zbyt duże.

Można odstraszyć ptaki różnego rodzaju straszakami. Co nie będzie działało jeśli ptaki są zbyt głodne.

I stąd bierze się moja ulubiona metoda: Dokarm ptaki. Jeśli w widocznym i bezpiecznym miejscu postawisz karmnik z jedzeniem może się okazać, że ptactwo po prostu jest na tyle głodne, że ryzykuje wizyty w sadach i ogrodach, bo po prostu nie ma nic innego do jedzenia.
Mówię, że ryzykuje, bo drzewa w ogrodach nie są bezpieczne dla ptaków z różnych powodów. Ale głód zmusi je do ryzyka.
Karmniki i poidła ogrodowe mogą stanowić naprawdę fajny element dekoracyjny.
Śmierć ogrodnika w niczym nie zagraża drzewu. Ale jeśli drzewo będzie zagrożone, ogrodnik umiera dwukrotnie.
                         Antoine de Saint-Exupéry - Twierdza

REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Szybkie linki
    Marzec Pylenie: Kończy pylić leszczyna, maksimum osiągnie pylenie olszy i klonów, zacznają pylić topole, graby, jesiony i wierzby.

Nie zapomnij: Czas na sprzątnięcie ogrodu po zimie, zgrabienie starych liści i odkrycie roślin, jeśli pogoda sprzyja. Można zacząć wysiew roślin zielnych do doniczek, oraz wiosenne cięcie drzew i krzewów. Dziś Imieniny: Feliks, Pelagia, Zbysław
    Znak Zodiaku: Baran
    Kalendarz »
    REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
    mastercard i visa
    Real Time Web Analytics