Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Czerwiec 25, 2017
REKLAMA

Autor Wątek: działka graniczy z lasem  (Przeczytany 7333 razy)

kasia1389

• Nasionko
  • *
działka graniczy z lasem
« dnia: Luty 08, 2011 »

moja działka graniczy z lasem. w tym roku nadleśnictwo zdejmuje ogrodzenie. kto ponosi koszt postawienie płotu? ja? czy ja razem z nadleśnictwem?

nickspecjalny

• Nasionko
  • *
Odp: działka graniczy z lasem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011 »

Przykro mi, ale robi to Pani i według własnego uznania, tzn. może się Pani ogrodzić, ale nie musi. W ustawie o lasach nie znalazłem zapisu o obowiązku grodzenia przez lasy gruntów graniczących z własnością prywatną. Poza tym nigdzie się też z tym nie spotkałem, by np. od strony pól, łąk, czy innej formy nie/użytków stanowiących własność prywatną lasy państwowe grodziły. Jeśli już coś jest - jakaś siatka, to wynika to z prowadzonej gospodarki, np.grodzenie upraw, odchów chorych zwierząt i może byc to okresowo. Nieogrodzenie Pani prywatnego terenu grozi np. zniszczeniem roślin od zwierzyny, jesli się tak stanie, może Pani starać się o odszkodowanie od koła łowieckiego aktualnie dzierżawiącego od gminy grunty "pod polowania".Oczywiście przyjedzie szacowna komisja zlustrować ogrom zniszczeń :).
Pozdrawiam

drobinka

• Nasionko
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2011 »

Mam dokładnie ten sam problem. Dzięki za info.

jarek455

• Nasionko
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2016 »

Miałem identyczny problem, dzieki za info
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2016 wysłana przez Barbara »

REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Szybkie linki
    Czerwiec Pylenie: Pylą sosny, zaczynają pylić lipy.

Nie zapomnij: W czerwcu nadchodzi czas na letnie przycinanie i formowanie koron młodych drzew. Można przerzedzić maliny i jeżyny, a na późnych odmianach wiśni i czereśni powiesić pułapki lepowe. W tym miesiącu zbierzemu już pierwsze plony z wczesnych odmian czereśni, porzeczek i agrestu. Nie zapominajmy o regularnym pieleniu i ściółkowaniu ziemi pod drzewami i krzewami. Czerwiec jest pierwszym z naprawdę ciepłych miesięcy, trzeba więc pamiętać o podlewaniu ogrodu i zraszaniu roślin. Dziś Imieniny: Prosper, Fiebrosław, Wilhelm
    Znak Zodiaku: Rak
    Kalendarz »
    REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
    mastercard i visa
    Real Time Web Analytics