Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Marzec 27, 2017
REKLAMA

Autor Wątek: Przetwory z owoców pigwy  (Przeczytany 1192 razy)

Barbara

• Administrator
  • Sadzonka
Przetwory z owoców pigwy
« dnia: Kwiecień 23, 2014 »

A ja po prostu owoce pigwy (nie mylic z owocami pigwowca) kroję na bardzo cienkie plastry, przesypuję cukrem i po kilku dniach powstały syrop używam do herbaty (jest wspaniała i aromatyczna). Pozostałe po zużyciu syropu plastry pigwy zagotowuję i mam wspaniały kompot. Radzę spróbowac.
nadesłała: Renia (11 lipca 2006)

Z pigwy (owoc w kształcie gruszki) mozna robic również dżemy. Owoce obrać, wykroić gniazdo nasienne, rozdrobić (ja krótko miksuję). Gotowć w niewielkiej ilości wody, aż do momentu kiedy będzie je można rozgnieść łyżką, dodać cukier - do smaku. Do kolejnych porcji można dodawać różne owoce, jabłka, gruszki, winogrona. Stoduję również jako warstwa do ciasta biszkoptowego.
nadesłała: Majka (19 czerwca 2007)
Śmierć ogrodnika w niczym nie zagraża drzewu. Ale jeśli drzewo będzie zagrożone, ogrodnik umiera dwukrotnie.
                         Antoine de Saint-Exupéry - Twierdza

REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Szybkie linki
    Marzec Pylenie: Kończy pylić leszczyna, maksimum osiągnie pylenie olszy i klonów, zacznają pylić topole, graby, jesiony i wierzby.

Nie zapomnij: Czas na sprzątnięcie ogrodu po zimie, zgrabienie starych liści i odkrycie roślin, jeśli pogoda sprzyja. Można zacząć wysiew roślin zielnych do doniczek, oraz wiosenne cięcie drzew i krzewów. Dziś Imieniny: Benedykt, Ernest, Lidia
    Znak Zodiaku: Baran
    Kalendarz »
    REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
    mastercard i visa
    Real Time Web Analytics