Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Lipiec 23, 2017
REKLAMA
Prawo

Wysokość żywopłotu przy granicy działki

Czerwiec 01, 2015
Uprzejmie proszę o odpowiedź w następującej kwestii: Jaka jest dopuszczalna prawem wysokość żywopłotu przy granicy działki z sąsiadem. Proszę również o wskazanie podstawy prawnej, jeżeli takowa istnieje. Z góry Dziękuję za pomoc.
Pyta: Minimalista

Nie wydaje mi się, aby istniały jakiekolwiek ograniczenia na wysokość żywopłotu po własnej stronie ogrodu. Dopóki nie zagraża on rozmiarami bezpieczeństwu sąsiadów... Chociaż trudno mi sobie wyobrazić tak gigantyczny zywopłot żeby mógł, na przykład, przewrócić płot.

Natomiast są ograniczenia na odległość żywopłotu, drzew itp. od granicy posesji. Z tego co dowiedziałam się odległość taka jest zależna od wysokości (czy raczej na odwrót) i nie powinna być mniejsza niż połowa wysokości zwartejściany zieleni.
Jeżeli ma Pan trzymetrowy żywopłot, to powinien on rosnąć ok. 1.5 metra od płotu.

Ale tak jak wspomniałam nie ma na to szczegółowych przepisów, a z ich braku sądy najczęściej orzekają taki stosunek odległości do wysokości.
Barbara Teszler
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Lipiec Pylenie: Kończy pylić sosna. Pylenie lip osiąga maksimum; ustaje pod koniec miesiąca.

Nie zapomnij: Dziś
Znak Zodiaku: Lew
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics