Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sierpień 19, 2017
REKLAMA
Naj...

Najdziwniejsze owoce - Durian

Kwiecień 05, 2013
By D101_and_random_stock.jpg: Yun Huang Yong from Harbord, Australia Tender_fruit's_Durian_tree.JPG: DXLINHDSCN3018.JPG: Rintojiangderivative work: Nova [CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons
Oczywiście chodzi o owoce drzew i to zdecydowanie egzotyczne.

Co nieco o owocach roślin z gatunku Durio zwanym Durian pewnie obiło się o Twoje uszy, ponieważ media dość mocno zainteresowały się faktem, że jest to tak brzydko pachnący owoc, że w niektórych hotelach wiszą nawet tabliczki zakazujące wnoszenia.

Jest to owoc ciekawy z wielu powodów, po pierwsze nietypowo dla roślin tropikalnych jest sezonowy.
Po drugie, jedynie ok 15% jego masy jest jadalne, a mimo to nie brak amatorów tego, jak się okazuje bardzo drogiego przysmaku (ok $10 za kilogram owocu - owoc może ważyć od 1 do 3 kg).
A po trzecie nie sposób opisać jego smaku.

Ktoś pokusił się i...

Jadalna masa jest podobna w smaku do sosu angielskiego (custard) z silnym posmakiem migdałów, czasem wyczuwalnym aromatem serka, cebuli i sherry.

Natomiast zapach opisano wyjątkowo dobitnie:

świńskie łajno, terpentyna, cebula i powiew zapoconych skarpet...

Smacznego!
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Sierpień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia. Pozostają rośliny zielne i grzyby.

Nie zapomnij: Nadszedł czas urlopów i upałów. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu, ale także pracach "konserwacyjnych". Aby zachęcić róże do kwitnienia, zrywaj przekwitłe kwiaty (nie zostawiaj ich pod krzewami gdyż mogą się na nich rozwinąć grzyby). W sierpniu prześwietlamy czereśnie, wiśnie oraz krzewy owocowe (po zbiorach) oraz jabłonie i grusze (przed zbiorami owoców). Druga połowa miesiąca to czas na przesadzania drzew i krzewów, oraz sadzenie iglaków. Uważaj aby w upale nie przesuszyć korzeni. Możesz również wykonać letnie cięcie żywopłotów, ale nie jeśli panuje susza. Dziś Imieniny: Bolesław, Ludwik, Emilia
Znak Zodiaku: Lew
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics