Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sierpień 17, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Róża - ciemne plamy na liściach, żółknięcie liści, brak kwiatów

Wrzesień 21, 2013
Autor: Rasbak (Praca została udostępniona jako public domain / własność publiczna)
Nazwa choroby: Czarna plamistość róży
Typ choroby: grzybowa (powodowana przed grzyb Diplocarpon rosae)
Okres infekcji: Wiosna i wczesne lato (warunkiem występowania jest obecność zarodników grzybów pod krzewami oraz mokre liście, czyli deszcz lub podlewanie od góry)
Przebieg choroby: Zarodniki podbijane kroplami wody z ziemi, albo starych liści już po kilku godzinach od dostania się na mokre liście wnikają w nie i powodują najpierw powstawanie czarnych plam, początkowo małych, potem obejmujących nawet całą powierzchnię liścia, chociaż równie często liście zdążą jedynie pożółknąć wokół plamek i opaść. Roślina zostaje w ten sposób znacznie osłabiona i może nawet nie kwitnąć.
Zapobieganie: Przede wszystkim higiena w ogrodzie. Usuwanie obciętych liści i pędów, nie sadzenie zbyt gęsto, podlewanie od dołu. W przypadku wystąpienia plamistości zaleca się opryski fungicydami: Score 250 EC, SOKÓŁ 460 EC, Skower 250 EC, Sokker 250 EC, SUBSTRAL.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Sierpień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia. Pozostają rośliny zielne i grzyby.

Nie zapomnij: Nadszedł czas urlopów i upałów. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu, ale także pracach "konserwacyjnych". Aby zachęcić róże do kwitnienia, zrywaj przekwitłe kwiaty (nie zostawiaj ich pod krzewami gdyż mogą się na nich rozwinąć grzyby). W sierpniu prześwietlamy czereśnie, wiśnie oraz krzewy owocowe (po zbiorach) oraz jabłonie i grusze (przed zbiorami owoców). Druga połowa miesiąca to czas na przesadzania drzew i krzewów, oraz sadzenie iglaków. Uważaj aby w upale nie przesuszyć korzeni. Możesz również wykonać letnie cięcie żywopłotów, ale nie jeśli panuje susza. Dziś Imieniny: Bertram, Jacek, Miron
Znak Zodiaku: Lew
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics