Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sierpień 24, 2017
REKLAMA
Rozmnażanie

Rozmnażanie iglaków (jałowce, cyprysiki) poprzez ukorzenianie pędów

Kwiecień 28, 2015
Creative CommonsJałowiec pospolity, odmiana 'Depressa Aurea'. Arboretum przy Nadleśnictwie Strzebielino w Luzinie / Juniperus communis 'Depressa Aurea'. Arboretum in Luzino (N Poland), autor: Krzysztof Ziarnek, Kenraiz (This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Rozmnażanie jałowców i cyprysików można przeprowadzać przez cały rok (optymalna temperatura ukorzeniania 16-20stopniC ). Choć jałowce ukorzeniają się strasznie wolno i jeżeli potrzebujesz kilka sadzonek to sobie odpuść dla przykładu korząnki jałowca pokazują się po około 1 roku,cyprysików 2-3 miesiące.Gleba musi być przepuszczalna nie może być zalana,opryskujemy gałązki 3 razy dziennie a nie podlewamy podłoża.przy przygotowaniu sadzonki najlepiej zanurzyć w ukorzeniaczu. Cierpliwie czekać.
Lament Dariusz

Jeśli chodzi o rozmnażanie iglaków, najbardziej odpowiednim miesiącem jest VIII, ja również z powodzeniem rozmnażałam iglaki w VI. Rozmnażam je z sadzonek, które po umieszczeniu w ukorzeniaczu, wsadzam do ziemi do iglaków, silnie podlewam i obwiązuję folią. Sadzonki ukorzeniają się, w zależności od gatuku, ok. 2 miesięcy.
Gosia

opiszę jak to zrobiłem
- zrzezy pobrane wczesną wiosną wsadziłem w doniczki z ziemią kompostowo-torfową dobrze nawodnioną po zastosowaniu ukorzeniacza, następnie zamknąłem w torebki foliowe i ustawiłem w zacienionym miejscu od czasu do czasu wietrząc je, a w listopadzie przesadziłem do gruntu. Metoda ta pozwoliła mi na wyeliminowanie konieczności zraszania i dała bardzo dobre wyniki w ukorzenianiu ( bukszpan 100 % iglaki ok 90 %)
Polecam dla leniwych
Bali
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Sierpień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia. Pozostają rośliny zielne i grzyby.

Nie zapomnij: Nadszedł czas urlopów i upałów. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu, ale także pracach "konserwacyjnych". Aby zachęcić róże do kwitnienia, zrywaj przekwitłe kwiaty (nie zostawiaj ich pod krzewami gdyż mogą się na nich rozwinąć grzyby). W sierpniu prześwietlamy czereśnie, wiśnie oraz krzewy owocowe (po zbiorach) oraz jabłonie i grusze (przed zbiorami owoców). Druga połowa miesiąca to czas na przesadzania drzew i krzewów, oraz sadzenie iglaków. Uważaj aby w upale nie przesuszyć korzeni. Możesz również wykonać letnie cięcie żywopłotów, ale nie jeśli panuje susza. Dziś Imieniny: Michalina, Halina, Anita
Znak Zodiaku: Panna
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics