Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 23, 2017
REKLAMA
Sadownictwo

Słabe owocowanie Derenia jadalnego

Maj 10, 2015
English: Cornelian Cherry / Polski: Dereń jadalny (CarTick at English Wikipedia [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons)
Witam wszystkich miłośników mniej znanych drzew owocowych.
Proszę o radę co może być przyczyną bardzo słabego zawiązywania owoców u 10 letniego już derenia jadalnego.
Kwitnienie jest dość obfite a potem zawiązuje się zaledwie kilkanaście owoców.
Krzew jest raczej niewysoki (180cm) jak sądzę na ten wiek.
Pyta: jola

Powodem słabego owocowania są zapewne warunki w jakich rośnie Pani dereń. A lubi on podłoże suche, przewiewne, kwaśne oraz nasłonecznione siedliska. Najprawdopodobniej Pani krzew rośnie w cieniu, stąd słabe owocowanie.
Barbara Teszler

Na pewno wspomniany dereń nie owocuje dobrze, gdyż pomimo że potrafi się sam zapylać (ale wtedy słabo owocuje) to potrzebuje drugiego derenia do zapylania przynajmniej w odległości 30 metrów. Więc trzeba dokupić drugiego i posadzić obok.
sol
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Dezydery, Iwona, Symeon
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics