Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Czerwiec 25, 2017
REKLAMA
Uprawa doniczkowa

Oleander - podlewanie

Maj 14, 2015
Polski: "Różowy demonstruje kobiecość" (tłum. oryg.), Español: El rosado demostrando feminidad (, By Edymar Hurtado (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)
Mam pytanie dotyczące oleandrów ponieważ zauważyłam ,iż liście zaczynaj żółknąć i opadać.Z forum wyczytałam ze przyczyna wielu chorób oleandrów jest m.in. nieumiejętne podlewanie interesuje mnie jak w takim razie podlewać i dozować dla nich wodę?
Pyta: Jadzia

Oleandry nie znoszą stóp w wodzie. Oznacza to, że po podlaniu nie może pozostać woda na podstawku. Kolejne podlanie rośliny powinno nastąpić dopiero po lekkim przesuszeniu podłoża. Uwaga szczególnie zimą. Wtedy przechodzą okres spoczynku, więc należy bardzo ograniczyć podlewanie a rośliny najlepiej czują się w chłodnym miejscu w temp. 10-12 st.
Iwona Huminiecka - Architekt Krajobrazu

Aby zapobiec tzw. mokrym stopom polecam wymieszać ziemie w doniczce z perlitem bądź piaskiem. dobry drenaż, odpowiednia tekstura ziemi pozwoli na dotlenienie korzeni i zapobiegnie rozwojowi chorób grzybowych.
Emilia Ochocka - inż. ogrodnictwa
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Czerwiec Pylenie: Pylą sosny, zaczynają pylić lipy.

Nie zapomnij: W czerwcu nadchodzi czas na letnie przycinanie i formowanie koron młodych drzew. Można przerzedzić maliny i jeżyny, a na późnych odmianach wiśni i czereśni powiesić pułapki lepowe. W tym miesiącu zbierzemu już pierwsze plony z wczesnych odmian czereśni, porzeczek i agrestu. Nie zapominajmy o regularnym pieleniu i ściółkowaniu ziemi pod drzewami i krzewami. Czerwiec jest pierwszym z naprawdę ciepłych miesięcy, trzeba więc pamiętać o podlewaniu ogrodu i zraszaniu roślin. Dziś Imieniny: Prosper, Fiebrosław, Wilhelm
Znak Zodiaku: Rak
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics