Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Marzec 29, 2017
REKLAMA
Rozmnażanie

Jak obsadzić mur winobluszczem ukorzenionym z jednej rośliny

Wrzesień 17, 2013
Jeżeli w starej roślinie są pędy które leżą na ziemi ponad rok to powinny mieć już korzenie przybyszowe, wtedy wystarczy odciąć taki pęd od pnia lub pędu z którego wyrastają i przenieść go na wyznaczone miejsce zakopując go pionowo i pozostawiając na powierzchni fragment bez korzeni, przyjmie się na pewno. A jeżeli nie ma takich pędów to trzeba odciąć cienki jednoroczny lub najdalej dwuletni pęd , zmoczyć końcówkę i obsypać środkiem do ukorzeniania ( do nabycia w sklepach ogrodniczych) i również zakopać na odpowiednią głębokość tj. ok 30 cm. a pozostałą część pędu pozostawić na powierzchni, również się przyjmie.
Jeżeli natomiast mur jest stosunkowo gładki polecam również bardzo ozdobny Winobluszcz trójklapowy tzw. japoński (Parthenocisus tricuspidata) ma bogato rozgałęzione wąsy zakończone przylgami które przyczepiają się stosunkowo łatwo do gładkich murów, takich przylg nie ma winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocisus quinquefolia).
Paweł Woynowski
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Marzec Pylenie: Kończy pylić leszczyna, maksimum osiągnie pylenie olszy i klonów, zacznają pylić topole, graby, jesiony i wierzby.

Nie zapomnij: Czas na sprzątnięcie ogrodu po zimie, zgrabienie starych liści i odkrycie roślin, jeśli pogoda sprzyja. Można zacząć wysiew roślin zielnych do doniczek, oraz wiosenne cięcie drzew i krzewów. Dziś Imieniny: Wiktoryn, Marek, Eustazy
Znak Zodiaku: Baran
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics