Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 26, 2017
REKLAMA
Goście w ogrodzie

Lis, kot i sikorki

Kwiecień 06, 2013
Wczoraj do mojego ogrodu zawitał lis. Codziennie rano okolicę patrolują koty sąsiadów, a dziś widziałam sikorki.
Takich gości miewam w ogrodzie częściej niż chętnych na grilla kolegów. Problematyczne bywa pogodzenie potrzeb wszystkich tych zwierząt. Z jednej strony nie chciałabym, żeby koty pożerały ptaki, z drugiej nie uznaję dzwonków na szyjach tych, jakże wrażliwych na dźwięk pupili. A znowu w zimie szkoda mi głodnych ptaków i wypadałoby je dokarmić, ale jak to zrobić, żeby karmnik nie okazał się paśnikiem dla kotów?

Przypomniało mi to dylemat z jakim borykała się pewna pani odwiedzająca nasz serwis. Chciała mieć w ogrodzie dużo miododajnych krzewów, ale miała alergię na ukąszenia pszczół. W końcu zrobiła sobie mały klombik w rogu ogrodu, z dala od stolika ogrodowego, ale na tyle blisko by mogła się cieszyć kwiatami.
Myślę, że sposób na pogodzenie zwierząt może być nieco trudniejszy, bo nie sądzę żeby koty chciały współpracować, ale na pewno separacja jest wyjściem.

Na przykład tak prosta jak powieszenie karmnika na sznurku do prania.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Angelika, Filip, Adalwina
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics