Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 24, 2017
REKLAMA
Rozmnażanie

Rozmnażanie iglaków (jałowce, cyprysiki) poprzez ukorzenianie pędów

Kwiecień 28, 2015
Creative CommonsJałowiec pospolity, odmiana 'Depressa Aurea'. Arboretum przy Nadleśnictwie Strzebielino w Luzinie / Juniperus communis 'Depressa Aurea'. Arboretum in Luzino (N Poland), autor: Krzysztof Ziarnek, Kenraiz (This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Rozmnażanie jałowców i cyprysików można przeprowadzać przez cały rok (optymalna temperatura ukorzeniania 16-20stopniC ). Choć jałowce ukorzeniają się strasznie wolno i jeżeli potrzebujesz kilka sadzonek to sobie odpuść dla przykładu korząnki jałowca pokazują się po około 1 roku,cyprysików 2-3 miesiące.Gleba musi być przepuszczalna nie może być zalana,opryskujemy gałązki 3 razy dziennie a nie podlewamy podłoża.przy przygotowaniu sadzonki najlepiej zanurzyć w ukorzeniaczu. Cierpliwie czekać.
Lament Dariusz

Jeśli chodzi o rozmnażanie iglaków, najbardziej odpowiednim miesiącem jest VIII, ja również z powodzeniem rozmnażałam iglaki w VI. Rozmnażam je z sadzonek, które po umieszczeniu w ukorzeniaczu, wsadzam do ziemi do iglaków, silnie podlewam i obwiązuję folią. Sadzonki ukorzeniają się, w zależności od gatuku, ok. 2 miesięcy.
Gosia

opiszę jak to zrobiłem
- zrzezy pobrane wczesną wiosną wsadziłem w doniczki z ziemią kompostowo-torfową dobrze nawodnioną po zastosowaniu ukorzeniacza, następnie zamknąłem w torebki foliowe i ustawiłem w zacienionym miejscu od czasu do czasu wietrząc je, a w listopadzie przesadziłem do gruntu. Metoda ta pozwoliła mi na wyeliminowanie konieczności zraszania i dała bardzo dobre wyniki w ukorzenianiu ( bukszpan 100 % iglaki ok 90 %)
Polecam dla leniwych
Bali
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Maria, Wincenty, Milena Europejski Dzień Parków Narodowych
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics