Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 28, 2017
REKLAMA
Rozmnażanie

Jak rozmnażać forsycje?

Kwiecień 28, 2015
Creative CommonsForsythia x intermedia, autor: http://commons.wikimedia.org/wiki/User:JoJan. (This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Forsycję rozmnaża sie przez odkładanie. Wystarczy nagiąć gałąź do dołu i przysypać ziemią. Potem dbać żeby było tam wilgotno. Po roku powinny pojawić się korzenie. Można wówczas odciąć gałąź od reszty rośliny i posadzić w innym miejscu.
Romar

Uważam, że najprostszym i w miarę szybkim sposobem na rozmnożenie forsycji jest zanurzenie gałązki po prostu w wodzie. Korzenie powinny pojawić się juz po około miesiącu. Ukorzenione sadzonki wsadzamy do ziemi. Ja rozmnażałam w ten sposób forsycję już dwukrotnie i za każdym razem ze świetnym rezultatem.
Gosia

Rzeczywiście forsycję (Forsythia x intermedia) można rozmnażać „wsadzając” sadzonki do ziemi lub bezpośrednio w wodzie, ale należy pamiętać, że należy pobrać tylko jednoroczne pędy i to najlepiej na jesieni,lecz wówczas pozostaje sprawa przechowania sadzonek. Tak pobrane sadzonki należy przechowywać w chłodnym zacienionym pomieszczeniu (ok. 4 ºC) w pojemniku z układanym warstwami wilgotnym piaskiem i torfem. Takie przechowywanie jest uciążliwe i na ogół stosowane w szkółkach w domu można pobrać sadzonki w marcu i ukorzenia je w ziemi lub w wodzie.
Marcin
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Heladiusz, Wilhelm, Emil
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics