Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sierpień 22, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Brzoskwinia - Kędzierzawość liści

Wrzesień 18, 2013
Creative CommonsKędzierzawość liści brzoskwini, autor: Giancarlo Dessì. (This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Nazwa choroby: Kędzierzawość liści
Typ choroby: grzybowa (powodowana przed grzyb Taphrina deformans)
Okres infekcji: Wiosna (warunkiem jest ocieplenie po zimie, stąd infekcja może się rozpocząć bardzo wczesną wiosną, jeśli temperatura utrzymuje się w granicach 10-20°C i wystąpią opady deszczu lub wysoka wilgotność powietrza, np, długotrwałe mgły).
Przebieg choroby: Młode, zarażone grzybem liście są jasnozielone, pomarszczone i kruche. W trakcie wzrostu przebarwiają się na czerwono, a kiedy grzyb dojrzeje, na powierzchni liści tworzy się biały lub jasno-szary nalot. Rośliny wytwarzają więcej liści, aby poradzić sobie z utratą zainfekowanych, przez co osłabiają swój potencjał rodzenia owoców, a nawet mogą nie przygotować się do zimy i przemarznąć.
Zapobieganie: Opryski - zimą, w okresie ocieplenia pow. 6oC oprysk preparatem miedziowym
np. Cuproflow 375 SC (1%) lub Miedzian Extra 350 SC (1%), albo tuż przed pękaniem pąków oprysk preparatami dodynowymi rozpuszczonymi w ciepłej wodzie, np. Syllit 65 WP (7,5 kg/ha) lub Carpene 65 WP (0,5%)
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Sierpień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia. Pozostają rośliny zielne i grzyby.

Nie zapomnij: Nadszedł czas urlopów i upałów. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu, ale także pracach "konserwacyjnych". Aby zachęcić róże do kwitnienia, zrywaj przekwitłe kwiaty (nie zostawiaj ich pod krzewami gdyż mogą się na nich rozwinąć grzyby). W sierpniu prześwietlamy czereśnie, wiśnie oraz krzewy owocowe (po zbiorach) oraz jabłonie i grusze (przed zbiorami owoców). Druga połowa miesiąca to czas na przesadzania drzew i krzewów, oraz sadzenie iglaków. Uważaj aby w upale nie przesuszyć korzeni. Możesz również wykonać letnie cięcie żywopłotów, ale nie jeśli panuje susza. Dziś Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas
Znak Zodiaku: Lew
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics