Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Kwiecień 29, 2017
REKLAMA
Wykorzystanie

Leśnictwo - terminy

Sierpień 15, 2013
Leśnictwo

Gałąź gospodarki zajmująca się użytkowaniem lasów, ich zagospodarowaniem, pielęgnacją i ochroną w celu stałego pozyskiwania drewna i in. użytków leśnych oraz wykorzystywania zdrowotnych i ochronnych wartości lasów.

Las

Formacja roślinna, której gł. składnikiem są drzewa - zwarcie rosnący drzewostan. Może być to zespół naturalny lub stworzony przez człowieka.
Odmiany:
lasy liściaste zawsze zielone (tropikalne, wawrzynolistne);
lasy liściaste okresowo zielone (monsunowe, podzwrotnikowe, zrzucające listowie na zimę);
lasy iglaste wiecznie zielone;
lasy mieszane;

Lesistość

Stosunek procentowy powierzchni porośniętej lasami do całkowitej powierzchni danego obszaru (np. kraju). W strefie klimatycznej umiarkowanej za optymalną lesistość kraju uważa się 30%.
W Polsce lesistość wynosi 27,5% - 27,9%.

Użytki (płody) leśne

Dobra pozyskiwane z lasów. Rozróżnia się podział na użytki leśne główne czyli drewno i użytki leśne uboczne, np: żywicę, korę, owoce leśne, grzyby, zioła, miód, oraz produkty łowieckie.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Kwiecień Pylenie: Pylenie topoli, grabów, jesionów i wierzb osiągną maksimum, zacznie pylić brzoza, a wraz z końcem miesiąca jej pylenie osiągnie maksimum. Nadal pyli klon jesionolistny.

Nie zapomnij: Czas na przesadzenie z doniczek cebuli, szczypiorku i ziół. Jeśli pogoda dopisuje można zaczynać wysiew kwiatów i zakładanie rabatki z bylinami. Dziś Imieniny: Hugo, Bogusław, Robert
Znak Zodiaku: Byk
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics