Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Kwiecień 24, 2017
REKLAMA
Prawo

Drzewa zagrażające budynkom / ludziom i bezpieczeństwu mienia

Czerwiec 04, 2015
Witam! Na działce, która znajduje się w puszczy mam bardzo wysoką sosnę, która jest przechylona w stronę domku letniskowego. Obawiam się, że podczas wichrów runie na dom i roztrzaska dach, może nawet ściany, bo nie ma tam betonowego stropu. Obok biegnie linia energetyczna, która w takim przypadku także zapewne będzie zerwana.
Wystraszyło mnie tym faktem już kilku ludzi, ale informowali także, że zazwyczaj jest wydawana odmowa na wycięcie takiego drzewa, więc lepiej załatwić na "czarno".
Podczas burz i wichur daje mi to dużo do myślenia -"nie śpię spokojnie"... Czy mogę otrzymać odmowę??? Czasami myślę, że warto zapłacić karę, niż mieć roztrzaskany dom....

Pyta: Waldek

Jeśli sosna zagraża bezpieczeństwu domku letniskowego oraz linii energetycznej wniosek powinien być rozpatrzony pozytywnie. Proszę nie sugerować się opinią ludzi, bo kara za bezprawne usunięcie drzewa jest bardzo wysoka!!
Przemek P.

Czy jest ustawowo narzucony okres w którym nie wolno wycinać drzew chorych, zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mienia
Pyta: marta

Nie ma takich przepisów, które regulowałyby termin usuwania drzew. Niemniej jednak organ udzielający zezwolenia w decyzji może określić taki termin kierując się np. okresem lęgowym ptaków, które posiadają gniazda na takich drzewach.
Janusz Dedio
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Kwiecień Pylenie: Pylenie topoli, grabów, jesionów i wierzb osiągną maksimum, zacznie pylić brzoza, a wraz z końcem miesiąca jej pylenie osiągnie maksimum. Nadal pyli klon jesionolistny.

Nie zapomnij: Czas na przesadzenie z doniczek cebuli, szczypiorku i ziół. Jeśli pogoda dopisuje można zaczynać wysiew kwiatów i zakładanie rabatki z bylinami. Dziś Imieniny: Fidelis, Erwin, Horacy
Znak Zodiaku: Byk
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics