Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Luty 23, 2018
REKLAMA
Prawo

Zmiana klasy ziemi

Maj 26, 2015
W związku z dopłatami unijnymi chciałabym zalesić 70 arów łąki- klasa ziemi III B i dość duzy spadek ( ok.30 procent). Czy muszę wnioskować do gminy o zmianę klasy , czy może powinnam się udać do właściwego nadleśnictwa? Kto udziela odpowiedzi na pytania dotyczące terenów rolnych , ktore właściciel chce zalesić. Gmina , czy Nadleśnictwo?
Pyta: Beata

Pomoc związana z zalesieniami gruntów rolnych odbywa się w oparciu o Ustawę z dnia 28 czerwca 1991 o Lasach(Dz.U. z 2000 r. Nr 56, poz 673, z późn. zm.)- środki na zalesienia mogą pochodzić np.ze Starostwa Powiatowego lub z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, lecz nie możemy tu mówić o ekwiwalentach lub rentach. Druga forma, prawdopodobnie bardziej Pani odpowiadająca, to tzw. Działanie 5 w Planie Rozwoju Obszarów Wiejskich z marca 2004 r.Zgodnie z art.31 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1257/1999, Działanie 5 obejmuje formy pomocy:
1. Koszty założenia uprawy, 2. Premię pielęgnacyjną, 3. Premie zalesieniową.
Jest oczywiście kilka warunków uzyskania pomocy: do zalesienia mogą być przeznaczone grunty, które są w stałym użytkowaniu rolniczym i przewidziane są do zalesienia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.Po dokładne wytyczne odsyłam do w/w Planu Rozwoju. Decyzje wydaje Urząd Gminy. Wniosek składa się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Renata Dyczak
odpowiedź z 6 sierpnia 2004
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Luty Pylenie: W drugiej połowie miesiąca pylenie leszczyn osiąga maksimum, zaczyna też pylić olsza i klon jesionolistny.

Nie zapomnij: Dziś Imieniny: Marta, Damian, Romana
Znak Zodiaku: Ryby
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics