Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Listopad 24, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Sumak octowiec (Rhus typhina) - jak zniszczyć odrosty?

Maj 14, 2015
Polski: Sumak octowiec (Thus typhina) niedaleko Hockenheim, Deutsch: Essigbaum (Rhus typhina) bei Hockenheim (http://www.theguardian.com/environment/2015/mar/21/roundup-cancer-who-glyphosate-)
Mam problem z odrostami sumaka rosnącego w ogródku sąsiada. Jak zniszczyć odrosty? Sąsiad raczej nie ma ochoty na wycięcie drzewa a moje rośliny mają marne szanse na rozwój. Przekopywanie ogródka i usuwanie korzeni daje spokój na 2 tygodnie. Potem następuje zdwojony atak. Niszczenie samych odrostów środkiem Roundap też nie daje efektów. Może jest jakiś cudowny sposób, który zdoła zachować sumaka sąsiada a mnie uwolnić od kilkudziesięciu odrostów?
Pyta: Gosiek

Rhus typhina jest "wędrownikiem" jego odrostów bardzo trudno się pozbyć i niestety wymaga to ciągłej pracy, ale jest wykonalne.
Podtawową pracą jest tu niestety wspomniane wykopywanie odrostu, odcinanie go od rośliny macierzystej i traktowanie pozostałych korzeni środkiem na korzenie. Normalnie Roundup na Korzenie (Tree Stump and Root Killer)  działa doskonale, ale jeśli nie, pomocny może być Chwastox.

Proszę bardzo uważać z Roundupem, ponieważ ostatnie badania wskazują, że może on być rakotwórczy.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Listopad Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia.

Nie zapomnij: Załóż kompostownik ze zgrabionych liści, spal te które mogą zawierać szkodniki. Posyp ziemię odkwaszaczami (kreda, dolomity). Ukształtuj bryłę korzeniową drzew przeznaczonych do przesadzania wiosną. Wykonaj jesienne przycinanie zywopłotów. Dziś Imieniny: Dobrosław, Pęcisław, Gerard
Znak Zodiaku: Strzelec
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics