Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Czerwiec 25, 2017
REKLAMA
Wykorzystanie

Leśnictwo - terminy

Sierpień 15, 2013
Leśnictwo

Gałąź gospodarki zajmująca się użytkowaniem lasów, ich zagospodarowaniem, pielęgnacją i ochroną w celu stałego pozyskiwania drewna i in. użytków leśnych oraz wykorzystywania zdrowotnych i ochronnych wartości lasów.

Las

Formacja roślinna, której gł. składnikiem są drzewa - zwarcie rosnący drzewostan. Może być to zespół naturalny lub stworzony przez człowieka.
Odmiany:
lasy liściaste zawsze zielone (tropikalne, wawrzynolistne);
lasy liściaste okresowo zielone (monsunowe, podzwrotnikowe, zrzucające listowie na zimę);
lasy iglaste wiecznie zielone;
lasy mieszane;

Lesistość

Stosunek procentowy powierzchni porośniętej lasami do całkowitej powierzchni danego obszaru (np. kraju). W strefie klimatycznej umiarkowanej za optymalną lesistość kraju uważa się 30%.
W Polsce lesistość wynosi 27,5% - 27,9%.

Użytki (płody) leśne

Dobra pozyskiwane z lasów. Rozróżnia się podział na użytki leśne główne czyli drewno i użytki leśne uboczne, np: żywicę, korę, owoce leśne, grzyby, zioła, miód, oraz produkty łowieckie.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Czerwiec Pylenie: Pylą sosny, zaczynają pylić lipy.

Nie zapomnij: W czerwcu nadchodzi czas na letnie przycinanie i formowanie koron młodych drzew. Można przerzedzić maliny i jeżyny, a na późnych odmianach wiśni i czereśni powiesić pułapki lepowe. W tym miesiącu zbierzemu już pierwsze plony z wczesnych odmian czereśni, porzeczek i agrestu. Nie zapominajmy o regularnym pieleniu i ściółkowaniu ziemi pod drzewami i krzewami. Czerwiec jest pierwszym z naprawdę ciepłych miesięcy, trzeba więc pamiętać o podlewaniu ogrodu i zraszaniu roślin. Dziś Imieniny: Prosper, Fiebrosław, Wilhelm
Znak Zodiaku: Rak
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics