Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 25, 2017
REKLAMA
Wykorzystanie

Leśnictwo - terminy

Sierpień 15, 2013
Leśnictwo

Gałąź gospodarki zajmująca się użytkowaniem lasów, ich zagospodarowaniem, pielęgnacją i ochroną w celu stałego pozyskiwania drewna i in. użytków leśnych oraz wykorzystywania zdrowotnych i ochronnych wartości lasów.

Las

Formacja roślinna, której gł. składnikiem są drzewa - zwarcie rosnący drzewostan. Może być to zespół naturalny lub stworzony przez człowieka.
Odmiany:
lasy liściaste zawsze zielone (tropikalne, wawrzynolistne);
lasy liściaste okresowo zielone (monsunowe, podzwrotnikowe, zrzucające listowie na zimę);
lasy iglaste wiecznie zielone;
lasy mieszane;

Lesistość

Stosunek procentowy powierzchni porośniętej lasami do całkowitej powierzchni danego obszaru (np. kraju). W strefie klimatycznej umiarkowanej za optymalną lesistość kraju uważa się 30%.
W Polsce lesistość wynosi 27,5% - 27,9%.

Użytki (płody) leśne

Dobra pozyskiwane z lasów. Rozróżnia się podział na użytki leśne główne czyli drewno i użytki leśne uboczne, np: żywicę, korę, owoce leśne, grzyby, zioła, miód, oraz produkty łowieckie.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Magdalena, Beda, Leon
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics