Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 24, 2017
REKLAMA
Felietony

PREZENTY DLA OGRODNIKÓW cz.3

Grudzień 11, 2015
W ostatniej odsłonie pokażę pomysły nieco mniej standardowe, chociaż wciąż oscylujące wokół tematyki ogrodów, lasów i roślin.

Niektóre będą bardziej kosztowne, nadające się świetnie na prezent dla bliskiej osoby, a inne całkiem tanie, nawet zabawne i stanowiące fajny pomysł na "Secret Santa".

Większość ogrodników ma w domu kwiaty. Donic pełnych zieleni nigdy nie jest za dużo, ale kupowanie kolejnej jest nudne. A co jeśli kupisz po prostu wielką donicę, posadzisz w niej jakiś mały kwiatek, a wokół urządzisz ogród-miniaturkę pełen uroczych figurek?


Dla technologicznie zaawansowanych ciekawą opcją może być stacja pogodowa, na przykład taka jak poniżej mierzy temperaturę na zewnątrz i w środku, przewiduje pogodę na podstawie ciśnienia, mierzy wilgotność powietrza.
Można z nią połączyć trzy czujniki i mierzyć podane wartości w różnych lokacjach, na przykład w inspekcie, nad grządkami i w garażu.


Dla kogoś, kto chciałby przy okazji nauczyć się słówek z jakiegoś języka dobry może być kubek o tamtyce ogrodowej. W końcu nic tak nie pomaga się uczyć jak relaks z gorącą herbatą, albo kawką w fotelu.


No i niezapominajmy o zestawie surviwalowym! Taka piguła pierwszej pomocy to idealny prezent dla tych, których czasem, znienacka, nachodzi nagła potrzeba pogrzebania w ziemi, zasiania, zakopania, wykopania i podlania.

Poniższe pudełko zawiera:
Mokrą, bezakoholową chusteczkę
Balsam do rąk
Odświeżającą cytrynową chusteczkę
Chusteczkę ze środkiem przeciw komarom
Paczkę nasion kwiatów polnych
Trzy tabliczki do oznaczania miejsca w którym coś zostało posadzone
10 sznurków do roślin
2 plastry
Krem do opalania
Chusteczki higieniczne

KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Maria, Wincenty, Milena Europejski Dzień Parków Narodowych
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics