Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sierpień 16, 2017
REKLAMA
Sadownictwo

Słabe owocowanie Derenia jadalnego

Maj 10, 2015
English: Cornelian Cherry / Polski: Dereń jadalny (CarTick at English Wikipedia [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons)
Witam wszystkich miłośników mniej znanych drzew owocowych.
Proszę o radę co może być przyczyną bardzo słabego zawiązywania owoców u 10 letniego już derenia jadalnego.
Kwitnienie jest dość obfite a potem zawiązuje się zaledwie kilkanaście owoców.
Krzew jest raczej niewysoki (180cm) jak sądzę na ten wiek.
Pyta: jola

Powodem słabego owocowania są zapewne warunki w jakich rośnie Pani dereń. A lubi on podłoże suche, przewiewne, kwaśne oraz nasłonecznione siedliska. Najprawdopodobniej Pani krzew rośnie w cieniu, stąd słabe owocowanie.
Barbara Teszler

Na pewno wspomniany dereń nie owocuje dobrze, gdyż pomimo że potrafi się sam zapylać (ale wtedy słabo owocuje) to potrzebuje drugiego derenia do zapylania przynajmniej w odległości 30 metrów. Więc trzeba dokupić drugiego i posadzić obok.
sol
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Sierpień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia. Pozostają rośliny zielne i grzyby.

Nie zapomnij: Nadszedł czas urlopów i upałów. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu, ale także pracach "konserwacyjnych". Aby zachęcić róże do kwitnienia, zrywaj przekwitłe kwiaty (nie zostawiaj ich pod krzewami gdyż mogą się na nich rozwinąć grzyby). W sierpniu prześwietlamy czereśnie, wiśnie oraz krzewy owocowe (po zbiorach) oraz jabłonie i grusze (przed zbiorami owoców). Druga połowa miesiąca to czas na przesadzania drzew i krzewów, oraz sadzenie iglaków. Uważaj aby w upale nie przesuszyć korzeni. Możesz również wykonać letnie cięcie żywopłotów, ale nie jeśli panuje susza. Dziś Imieniny: Ambroży, Emil, Roch
Znak Zodiaku: Lew
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics