Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 28, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Brzoskwinia - Kędzierzawość liści

Wrzesień 18, 2013
Creative CommonsKędzierzawość liści brzoskwini, autor: Giancarlo Dessì. (This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Nazwa choroby: Kędzierzawość liści
Typ choroby: grzybowa (powodowana przed grzyb Taphrina deformans)
Okres infekcji: Wiosna (warunkiem jest ocieplenie po zimie, stąd infekcja może się rozpocząć bardzo wczesną wiosną, jeśli temperatura utrzymuje się w granicach 10-20°C i wystąpią opady deszczu lub wysoka wilgotność powietrza, np, długotrwałe mgły).
Przebieg choroby: Młode, zarażone grzybem liście są jasnozielone, pomarszczone i kruche. W trakcie wzrostu przebarwiają się na czerwono, a kiedy grzyb dojrzeje, na powierzchni liści tworzy się biały lub jasno-szary nalot. Rośliny wytwarzają więcej liści, aby poradzić sobie z utratą zainfekowanych, przez co osłabiają swój potencjał rodzenia owoców, a nawet mogą nie przygotować się do zimy i przemarznąć.
Zapobieganie: Opryski - zimą, w okresie ocieplenia pow. 6oC oprysk preparatem miedziowym
np. Cuproflow 375 SC (1%) lub Miedzian Extra 350 SC (1%), albo tuż przed pękaniem pąków oprysk preparatami dodynowymi rozpuszczonymi w ciepłej wodzie, np. Syllit 65 WP (7,5 kg/ha) lub Carpene 65 WP (0,5%)
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Heladiusz, Wilhelm, Emil
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics