Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Kwiecień 26, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Róża - ciemne plamy na liściach, żółknięcie liści, brak kwiatów

Wrzesień 21, 2013
Autor: Rasbak (Praca została udostępniona jako public domain / własność publiczna)
Nazwa choroby: Czarna plamistość róży
Typ choroby: grzybowa (powodowana przed grzyb Diplocarpon rosae)
Okres infekcji: Wiosna i wczesne lato (warunkiem występowania jest obecność zarodników grzybów pod krzewami oraz mokre liście, czyli deszcz lub podlewanie od góry)
Przebieg choroby: Zarodniki podbijane kroplami wody z ziemi, albo starych liści już po kilku godzinach od dostania się na mokre liście wnikają w nie i powodują najpierw powstawanie czarnych plam, początkowo małych, potem obejmujących nawet całą powierzchnię liścia, chociaż równie często liście zdążą jedynie pożółknąć wokół plamek i opaść. Roślina zostaje w ten sposób znacznie osłabiona i może nawet nie kwitnąć.
Zapobieganie: Przede wszystkim higiena w ogrodzie. Usuwanie obciętych liści i pędów, nie sadzenie zbyt gęsto, podlewanie od dołu. W przypadku wystąpienia plamistości zaleca się opryski fungicydami: Score 250 EC, SOKÓŁ 460 EC, Skower 250 EC, Sokker 250 EC, SUBSTRAL.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Kwiecień Pylenie: Pylenie topoli, grabów, jesionów i wierzb osiągną maksimum, zacznie pylić brzoza, a wraz z końcem miesiąca jej pylenie osiągnie maksimum. Nadal pyli klon jesionolistny.

Nie zapomnij: Czas na przesadzenie z doniczek cebuli, szczypiorku i ziół. Jeśli pogoda dopisuje można zaczynać wysiew kwiatów i zakładanie rabatki z bylinami. Dziś Imieniny: Marcelin, Klarencjusz, Spycimir
Znak Zodiaku: Byk
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics