Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 24, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Róża - ciemne plamy na liściach, żółknięcie liści, brak kwiatów

Wrzesień 21, 2013
Autor: Rasbak (Praca została udostępniona jako public domain / własność publiczna)
Nazwa choroby: Czarna plamistość róży
Typ choroby: grzybowa (powodowana przed grzyb Diplocarpon rosae)
Okres infekcji: Wiosna i wczesne lato (warunkiem występowania jest obecność zarodników grzybów pod krzewami oraz mokre liście, czyli deszcz lub podlewanie od góry)
Przebieg choroby: Zarodniki podbijane kroplami wody z ziemi, albo starych liści już po kilku godzinach od dostania się na mokre liście wnikają w nie i powodują najpierw powstawanie czarnych plam, początkowo małych, potem obejmujących nawet całą powierzchnię liścia, chociaż równie często liście zdążą jedynie pożółknąć wokół plamek i opaść. Roślina zostaje w ten sposób znacznie osłabiona i może nawet nie kwitnąć.
Zapobieganie: Przede wszystkim higiena w ogrodzie. Usuwanie obciętych liści i pędów, nie sadzenie zbyt gęsto, podlewanie od dołu. W przypadku wystąpienia plamistości zaleca się opryski fungicydami: Score 250 EC, SOKÓŁ 460 EC, Skower 250 EC, Sokker 250 EC, SUBSTRAL.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Maria, Wincenty, Milena Europejski Dzień Parków Narodowych
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics