Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 28, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Sumak octowiec (Rhus typhina) - jak zniszczyć odrosty?

Maj 14, 2015
Polski: Sumak octowiec (Thus typhina) niedaleko Hockenheim, Deutsch: Essigbaum (Rhus typhina) bei Hockenheim (http://www.theguardian.com/environment/2015/mar/21/roundup-cancer-who-glyphosate-)
Mam problem z odrostami sumaka rosnącego w ogródku sąsiada. Jak zniszczyć odrosty? Sąsiad raczej nie ma ochoty na wycięcie drzewa a moje rośliny mają marne szanse na rozwój. Przekopywanie ogródka i usuwanie korzeni daje spokój na 2 tygodnie. Potem następuje zdwojony atak. Niszczenie samych odrostów środkiem Roundap też nie daje efektów. Może jest jakiś cudowny sposób, który zdoła zachować sumaka sąsiada a mnie uwolnić od kilkudziesięciu odrostów?
Pyta: Gosiek

Rhus typhina jest "wędrownikiem" jego odrostów bardzo trudno się pozbyć i niestety wymaga to ciągłej pracy, ale jest wykonalne.
Podtawową pracą jest tu niestety wspomniane wykopywanie odrostu, odcinanie go od rośliny macierzystej i traktowanie pozostałych korzeni środkiem na korzenie. Normalnie Roundup na Korzenie (Tree Stump and Root Killer)  działa doskonale, ale jeśli nie, pomocny może być Chwastox.

Proszę bardzo uważać z Roundupem, ponieważ ostatnie badania wskazują, że może on być rakotwórczy.
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Heladiusz, Wilhelm, Emil
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics