Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Marzec 24, 2017
REKLAMA
Ogrodnictwo

Ogródek środziemnomorski w szklarni

Kwiecień 29, 2015
Chciałabym założyć w przydomowej szklarni mały ogródek śródziemnomorski - figa, oliwka, laury, bugenwilla, passiflora, rozmaryn itp. Czy mogę te rośliny sadzić bezpośrednio w gruncie? Czy powinnam uprawiać je w pojemnikach, albo na wzniesionych rabatach? Przezimują bez ogrzewania, czy jednak zapewnić docieplanie?
Pytanie: Lavenda

Stanowisko raczej nie ma znaczenia. Wymienione rośliny będą rosły zapewne podobnie dobrze w pojemnikach jak i w gruncie (oby oczywiście był pod dachem). Przy większej liczbie roślin lub planowaniu przez Panią długoletniej uprawy i stopniowym jej uzupełnianiu o nowe gatunki/odmiany, polecam sadzenie w gruncie; zminimalizuje to i zawęzi "robociznę" oraz "logistykę" (raz na lata).

Wymienione przez Panią rośliny dobrze zniosą zimę przy minimalnym ogrzewaniu. Ważne by temperatura nie spadła poniżej zera. Najlepsza zaś będzie ok. 5-8 st.C. Wyższe wymagania może mieć jedynie Bougainvillea. W jej przypadku polecam temperaturę o 2 st. wyższą

Kondidresher
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Marzec Pylenie: Kończy pylić leszczyna, maksimum osiągnie pylenie olszy i klonów, zacznają pylić topole, graby, jesiony i wierzby.

Nie zapomnij: Czas na sprzątnięcie ogrodu po zimie, zgrabienie starych liści i odkrycie roślin, jeśli pogoda sprzyja. Można zacząć wysiew roślin zielnych do doniczek, oraz wiosenne cięcie drzew i krzewów. Dziś Imieniny: Sewer, Sofroniusz, Marek
Znak Zodiaku: Baran
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics