Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Czerwiec 24, 2017
REKLAMA
Ogrodnictwo

Przesadzanie rododendronów

Kwiecień 29, 2015
Rododendron ze względu na płytki system korzeniowy jest łatwy w przesadzaniu, można to robić jesienią lub po kwitnięciu późną wiosną. Staramy się wykopać całą bryłę korzeniową. Przycinamy obumarłe kwiaty po kwitnięciu, pozwoli to na szybki odrost i przyspieszy zawiązanie nowych paków kwiatowych. Rododendron może rosnąć wszędzie, jednak gorsze stanowiska wymagają więcej pracy, najlepsze to przede wszystkim półcień lub słońce (w zależności od odmiany) osłonięte od wiatrów(szczególnie zimą). Ziemia kwaśna można obsypać korą, koniecznie mikrozą, daje niezłe efekty. Podlewamy regularnie po przesadzeniu także późną jesienią, rośliny muszą zmagazynować dużo wody na zimę, zabezpieczamy na zimę np. agrowłókniną lub słomą.
Piotr Rusiecki

Ponieważ jest to roślina zimozielona nie możemy wyznaczyć tak oczywistego terminu na przesadzenie jak u roślin zrzucających liście na zimę.
Polecam jednak termin jesienny, po zakończeniu wzrostu i w czasie przygotowywania się rośliny do zimy. Będzie to więc październik-listopad. późniejsze zamarzanie gleby stanowi już niemały problem.

Miejsce powinno być zaciszne (osłonięte od wysuszających, zimowych wiatrów -> ważne dla wszystkich zimozielonych liściastych). Należałoby także zrezygnować z pełnego słońca.

W pierwszym roku po przesadzeniu zalecam obfice podlewać (lato!) i raczej wstrzymać sie od nawożenia (stymuluje to rozwój systemu korzeniowego)
Kondidresher
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Czerwiec Pylenie: Pylą sosny, zaczynają pylić lipy.

Nie zapomnij: W czerwcu nadchodzi czas na letnie przycinanie i formowanie koron młodych drzew. Można przerzedzić maliny i jeżyny, a na późnych odmianach wiśni i czereśni powiesić pułapki lepowe. W tym miesiącu zbierzemu już pierwsze plony z wczesnych odmian czereśni, porzeczek i agrestu. Nie zapominajmy o regularnym pieleniu i ściółkowaniu ziemi pod drzewami i krzewami. Czerwiec jest pierwszym z naprawdę ciepłych miesięcy, trzeba więc pamiętać o podlewaniu ogrodu i zraszaniu roślin. Dziś Imieniny: Emilia, Wilhelm, Danuta
Znak Zodiaku: Rak
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics