Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Czerwiec 27, 2017
REKLAMA
Ogrodnictwo

Aktinidia - owocowanie

Kwiecień 30, 2015
Wyhodowałam kiwi, (nie aktinidię) z nasion wiele lat temu. Początkowo rosła pod folią, ale jest to roślina tak ekspansywna, że zniszczyła dach. Teraz rośnie pod gołym niebem. Kilka razy już kwitła, ale owoców nie ma bo jest to roślina męska. Podobno z nasion 99% to rośliny męskie. Minionej zimy stare pędy zmarzły, ale z korzenia wypuściły młode które jeszcze nie kwitną. Wiem, że w Czechach można kupić kiwi w parach, żeńską i męską roślinę. Może się kiedyś na to skuszę. Tylko czy owoce zdążą dojrzeć?.
Elżbieta Składnikiewicz

Kiwi to też aktinidia ;) Tyle, że chińska.
A w jakiej części Polski Pani mieszka, bo sporo zależy od mikroklimatu, długości okresu wegetacji itd? W Polsce między wschodem a zachodem kraju różnica jest dość spora.
Barbara Teszler

Mieszkam w południowej Wielkopolsce, w Ostrowie Wlkp.
Elżbieta Składnikiewicz

W tym rejonie Polski owoce actinidii dojrzewają w październiku, jeśli nia ma przymrozków w tym czasie można cieszyć się smacznymi owocami.
Iwona Huminiecka - Architekt Krajobrazu
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Czerwiec Pylenie: Pylą sosny, zaczynają pylić lipy.

Nie zapomnij: W czerwcu nadchodzi czas na letnie przycinanie i formowanie koron młodych drzew. Można przerzedzić maliny i jeżyny, a na późnych odmianach wiśni i czereśni powiesić pułapki lepowe. W tym miesiącu zbierzemu już pierwsze plony z wczesnych odmian czereśni, porzeczek i agrestu. Nie zapominajmy o regularnym pieleniu i ściółkowaniu ziemi pod drzewami i krzewami. Czerwiec jest pierwszym z naprawdę ciepłych miesięcy, trzeba więc pamiętać o podlewaniu ogrodu i zraszaniu roślin. Dziś
Znak Zodiaku: Rak
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics