Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sierpień 22, 2017
REKLAMA
Ogrodnictwo

Aktinidia - owocowanie

Kwiecień 30, 2015
Wyhodowałam kiwi, (nie aktinidię) z nasion wiele lat temu. Początkowo rosła pod folią, ale jest to roślina tak ekspansywna, że zniszczyła dach. Teraz rośnie pod gołym niebem. Kilka razy już kwitła, ale owoców nie ma bo jest to roślina męska. Podobno z nasion 99% to rośliny męskie. Minionej zimy stare pędy zmarzły, ale z korzenia wypuściły młode które jeszcze nie kwitną. Wiem, że w Czechach można kupić kiwi w parach, żeńską i męską roślinę. Może się kiedyś na to skuszę. Tylko czy owoce zdążą dojrzeć?.
Elżbieta Składnikiewicz

Kiwi to też aktinidia ;) Tyle, że chińska.
A w jakiej części Polski Pani mieszka, bo sporo zależy od mikroklimatu, długości okresu wegetacji itd? W Polsce między wschodem a zachodem kraju różnica jest dość spora.
Barbara Teszler

Mieszkam w południowej Wielkopolsce, w Ostrowie Wlkp.
Elżbieta Składnikiewicz

W tym rejonie Polski owoce actinidii dojrzewają w październiku, jeśli nia ma przymrozków w tym czasie można cieszyć się smacznymi owocami.
Iwona Huminiecka - Architekt Krajobrazu
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Sierpień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia. Pozostają rośliny zielne i grzyby.

Nie zapomnij: Nadszedł czas urlopów i upałów. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu, ale także pracach "konserwacyjnych". Aby zachęcić róże do kwitnienia, zrywaj przekwitłe kwiaty (nie zostawiaj ich pod krzewami gdyż mogą się na nich rozwinąć grzyby). W sierpniu prześwietlamy czereśnie, wiśnie oraz krzewy owocowe (po zbiorach) oraz jabłonie i grusze (przed zbiorami owoców). Druga połowa miesiąca to czas na przesadzania drzew i krzewów, oraz sadzenie iglaków. Uważaj aby w upale nie przesuszyć korzeni. Możesz również wykonać letnie cięcie żywopłotów, ale nie jeśli panuje susza. Dziś Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas
Znak Zodiaku: Lew
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics