Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 29, 2017
REKLAMA
Naj...

Najdziwniejsze owoce - Durian

Kwiecień 05, 2013
By D101_and_random_stock.jpg: Yun Huang Yong from Harbord, Australia Tender_fruit's_Durian_tree.JPG: DXLINHDSCN3018.JPG: Rintojiangderivative work: Nova [CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons
Oczywiście chodzi o owoce drzew i to zdecydowanie egzotyczne.

Co nieco o owocach roślin z gatunku Durio zwanym Durian pewnie obiło się o Twoje uszy, ponieważ media dość mocno zainteresowały się faktem, że jest to tak brzydko pachnący owoc, że w niektórych hotelach wiszą nawet tabliczki zakazujące wnoszenia.

Jest to owoc ciekawy z wielu powodów, po pierwsze nietypowo dla roślin tropikalnych jest sezonowy.
Po drugie, jedynie ok 15% jego masy jest jadalne, a mimo to nie brak amatorów tego, jak się okazuje bardzo drogiego przysmaku (ok $10 za kilogram owocu - owoc może ważyć od 1 do 3 kg).
A po trzecie nie sposób opisać jego smaku.

Ktoś pokusił się i...

Jadalna masa jest podobna w smaku do sosu angielskiego (custard) z silnym posmakiem migdałów, czasem wyczuwalnym aromatem serka, cebuli i sherry.

Natomiast zapach opisano wyjątkowo dobitnie:

świńskie łajno, terpentyna, cebula i powiew zapoconych skarpet...

Smacznego!
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Maksymina, Teodor, Bogusława
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics