Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Czerwiec 27, 2017
REKLAMA
Przycinanie

Przycinanie wisterii

Wrzesień 17, 2013
Cięcie zależy od kształtu w jaki chcemy uformować wisterię i chodzi tu o to czy chcemy by rosła jak drzewo, czy podparta.
Aby rosła jak drzewo powinna zostać podparta kołkami, żeby mogła utrzymać pion. Kiedy osiągnie ok. 1,5 metra należy ściąć wierzchołek. Przycinanie będzie polegało na odpowiednim kierowaniu wzrostu pędów bocznych. Będą się one mogły rozwijać w górnej części rośliny, natomiast powinny być stopniowo usuwane z pnia. Pędy przycina się zimą do ok. 20 centymetrów. Przycina się główne gałęzie boczne maksymalnie do szóstego liścia, natomiast odrosty można przyciąć na długość 1-go, dwóch liści. Zimą odrosty można przycinać do dł. 2-3cm.
Jeżeli chcemy by wisteria rosła na podpórce uważajmy, by nie opierała się o elementy które mogłaby uszkodzić (wisteria jest dość szybko rosnącą rośliną, dlatego nie opierajmy jej np. o rynny, albo słabe płotki), jeżeli jako podpora posłuży jej drzewo o średnicy mniejszej niż 30cm, najprawdopodobniej wisteria je udusi, chyba że będzie przycinana przy ziemi co jakiś czas. Długości pędów przycinanych powinny byś podobne do ww. dla kształtu drzewiastego, ale nie przycina się czubka, a odrosty tnie się na wymaganą długość nie mniejszą niż 2,5 cm.
Barbara Teszler
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Czerwiec Pylenie: Pylą sosny, zaczynają pylić lipy.

Nie zapomnij: W czerwcu nadchodzi czas na letnie przycinanie i formowanie koron młodych drzew. Można przerzedzić maliny i jeżyny, a na późnych odmianach wiśni i czereśni powiesić pułapki lepowe. W tym miesiącu zbierzemu już pierwsze plony z wczesnych odmian czereśni, porzeczek i agrestu. Nie zapominajmy o regularnym pieleniu i ściółkowaniu ziemi pod drzewami i krzewami. Czerwiec jest pierwszym z naprawdę ciepłych miesięcy, trzeba więc pamiętać o podlewaniu ogrodu i zraszaniu roślin. Dziś
Znak Zodiaku: Rak
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics