Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Czerwiec 23, 2017
REKLAMA
Choroby i szkodniki

Brzoskwinia - Kędzierzawość liści

Wrzesień 18, 2013
Creative CommonsKędzierzawość liści brzoskwini, autor: Giancarlo Dessì. (This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Nazwa choroby: Kędzierzawość liści
Typ choroby: grzybowa (powodowana przed grzyb Taphrina deformans)
Okres infekcji: Wiosna (warunkiem jest ocieplenie po zimie, stąd infekcja może się rozpocząć bardzo wczesną wiosną, jeśli temperatura utrzymuje się w granicach 10-20°C i wystąpią opady deszczu lub wysoka wilgotność powietrza, np, długotrwałe mgły).
Przebieg choroby: Młode, zarażone grzybem liście są jasnozielone, pomarszczone i kruche. W trakcie wzrostu przebarwiają się na czerwono, a kiedy grzyb dojrzeje, na powierzchni liści tworzy się biały lub jasno-szary nalot. Rośliny wytwarzają więcej liści, aby poradzić sobie z utratą zainfekowanych, przez co osłabiają swój potencjał rodzenia owoców, a nawet mogą nie przygotować się do zimy i przemarznąć.
Zapobieganie: Opryski - zimą, w okresie ocieplenia pow. 6oC oprysk preparatem miedziowym
np. Cuproflow 375 SC (1%) lub Miedzian Extra 350 SC (1%), albo tuż przed pękaniem pąków oprysk preparatami dodynowymi rozpuszczonymi w ciepłej wodzie, np. Syllit 65 WP (7,5 kg/ha) lub Carpene 65 WP (0,5%)
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Czerwiec Pylenie: Pylą sosny, zaczynają pylić lipy.

Nie zapomnij: W czerwcu nadchodzi czas na letnie przycinanie i formowanie koron młodych drzew. Można przerzedzić maliny i jeżyny, a na późnych odmianach wiśni i czereśni powiesić pułapki lepowe. W tym miesiącu zbierzemu już pierwsze plony z wczesnych odmian czereśni, porzeczek i agrestu. Nie zapominajmy o regularnym pieleniu i ściółkowaniu ziemi pod drzewami i krzewami. Czerwiec jest pierwszym z naprawdę ciepłych miesięcy, trzeba więc pamiętać o podlewaniu ogrodu i zraszaniu roślin. Dziś Imieniny: Józef, Wanda, Agrypina
Znak Zodiaku: Rak
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics