Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Grudzień 16, 2017
REKLAMA
Rozmnażanie

Jak rozmnażać forsycje?

Kwiecień 28, 2015
Creative CommonsForsythia x intermedia, autor: http://commons.wikimedia.org/wiki/User:JoJan. (This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.)
Forsycję rozmnaża sie przez odkładanie. Wystarczy nagiąć gałąź do dołu i przysypać ziemią. Potem dbać żeby było tam wilgotno. Po roku powinny pojawić się korzenie. Można wówczas odciąć gałąź od reszty rośliny i posadzić w innym miejscu.
Romar

Uważam, że najprostszym i w miarę szybkim sposobem na rozmnożenie forsycji jest zanurzenie gałązki po prostu w wodzie. Korzenie powinny pojawić się juz po około miesiącu. Ukorzenione sadzonki wsadzamy do ziemi. Ja rozmnażałam w ten sposób forsycję już dwukrotnie i za każdym razem ze świetnym rezultatem.
Gosia

Rzeczywiście forsycję (Forsythia x intermedia) można rozmnażać „wsadzając” sadzonki do ziemi lub bezpośrednio w wodzie, ale należy pamiętać, że należy pobrać tylko jednoroczne pędy i to najlepiej na jesieni,lecz wówczas pozostaje sprawa przechowania sadzonek. Tak pobrane sadzonki należy przechowywać w chłodnym zacienionym pomieszczeniu (ok. 4 ºC) w pojemniku z układanym warstwami wilgotnym piaskiem i torfem. Takie przechowywanie jest uciążliwe i na ogół stosowane w szkółkach w domu można pobrać sadzonki w marcu i ukorzenia je w ziemi lub w wodzie.
Marcin
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Grudzień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia.

Nie zapomnij: Przytnij i prześwietl korony starszych drzew. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, okryj delikatne rośliny na zimę. Dziś Imieniny: Alina, Adelajda, Zdzisława
Znak Zodiaku: Strzelec
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics