Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 24, 2017
REKLAMA
Ogrodnictwo

Ogródek środziemnomorski w szklarni

Kwiecień 29, 2015
Chciałabym założyć w przydomowej szklarni mały ogródek śródziemnomorski - figa, oliwka, laury, bugenwilla, passiflora, rozmaryn itp. Czy mogę te rośliny sadzić bezpośrednio w gruncie? Czy powinnam uprawiać je w pojemnikach, albo na wzniesionych rabatach? Przezimują bez ogrzewania, czy jednak zapewnić docieplanie?
Pytanie: Lavenda

Stanowisko raczej nie ma znaczenia. Wymienione rośliny będą rosły zapewne podobnie dobrze w pojemnikach jak i w gruncie (oby oczywiście był pod dachem). Przy większej liczbie roślin lub planowaniu przez Panią długoletniej uprawy i stopniowym jej uzupełnianiu o nowe gatunki/odmiany, polecam sadzenie w gruncie; zminimalizuje to i zawęzi "robociznę" oraz "logistykę" (raz na lata).

Wymienione przez Panią rośliny dobrze zniosą zimę przy minimalnym ogrzewaniu. Ważne by temperatura nie spadła poniżej zera. Najlepsza zaś będzie ok. 5-8 st.C. Wyższe wymagania może mieć jedynie Bougainvillea. W jej przypadku polecam temperaturę o 2 st. wyższą

Kondidresher
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Maria, Wincenty, Milena Europejski Dzień Parków Narodowych
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics