Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 27, 2017
REKLAMA
Prawo

Zmiana klasy ziemi

Maj 26, 2015
W związku z dopłatami unijnymi chciałabym zalesić 70 arów łąki- klasa ziemi III B i dość duzy spadek ( ok.30 procent). Czy muszę wnioskować do gminy o zmianę klasy , czy może powinnam się udać do właściwego nadleśnictwa? Kto udziela odpowiedzi na pytania dotyczące terenów rolnych , ktore właściciel chce zalesić. Gmina , czy Nadleśnictwo?
Pyta: Beata

Pomoc związana z zalesieniami gruntów rolnych odbywa się w oparciu o Ustawę z dnia 28 czerwca 1991 o Lasach(Dz.U. z 2000 r. Nr 56, poz 673, z późn. zm.)- środki na zalesienia mogą pochodzić np.ze Starostwa Powiatowego lub z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, lecz nie możemy tu mówić o ekwiwalentach lub rentach. Druga forma, prawdopodobnie bardziej Pani odpowiadająca, to tzw. Działanie 5 w Planie Rozwoju Obszarów Wiejskich z marca 2004 r.Zgodnie z art.31 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1257/1999, Działanie 5 obejmuje formy pomocy:
1. Koszty założenia uprawy, 2. Premię pielęgnacyjną, 3. Premie zalesieniową.
Jest oczywiście kilka warunków uzyskania pomocy: do zalesienia mogą być przeznaczone grunty, które są w stałym użytkowaniu rolniczym i przewidziane są do zalesienia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.Po dokładne wytyczne odsyłam do w/w Planu Rozwoju. Decyzje wydaje Urząd Gminy. Wniosek składa się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Renata Dyczak
odpowiedź z 6 sierpnia 2004
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Maj Pylenie: Na początku miesiąca kończą pylenie topole i klony, a zaczyna i szybko przechodzi do maksimum dąb i sosna, w połowie maja kończy pylić brzoza, pod koniec miesiąca kończy dąb i wierzby.

Nie zapomnij: Maj to ostatni miesiąc na założenie ogródka ziołowego. Zaczynają też dawać się we znaki chwasty, więc konieczne jest już teraz częste pielenie, zarezerwuj sobie na nie czas. Nadszedł czas na wysadzenie pomidorów i ogórków i zbiór pierwszych plonów spod folii. Dziś Imieniny: Lucjan, Magdalena, Oliwer
Znak Zodiaku: Bliźnięta
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics