Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sierpień 22, 2017
REKLAMA
Rozmnażanie

Jak obsadzić mur winobluszczem ukorzenionym z jednej rośliny

Wrzesień 17, 2013
Jeżeli w starej roślinie są pędy które leżą na ziemi ponad rok to powinny mieć już korzenie przybyszowe, wtedy wystarczy odciąć taki pęd od pnia lub pędu z którego wyrastają i przenieść go na wyznaczone miejsce zakopując go pionowo i pozostawiając na powierzchni fragment bez korzeni, przyjmie się na pewno. A jeżeli nie ma takich pędów to trzeba odciąć cienki jednoroczny lub najdalej dwuletni pęd , zmoczyć końcówkę i obsypać środkiem do ukorzeniania ( do nabycia w sklepach ogrodniczych) i również zakopać na odpowiednią głębokość tj. ok 30 cm. a pozostałą część pędu pozostawić na powierzchni, również się przyjmie.
Jeżeli natomiast mur jest stosunkowo gładki polecam również bardzo ozdobny Winobluszcz trójklapowy tzw. japoński (Parthenocisus tricuspidata) ma bogato rozgałęzione wąsy zakończone przylgami które przyczepiają się stosunkowo łatwo do gładkich murów, takich przylg nie ma winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocisus quinquefolia).
Paweł Woynowski
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Sierpień Pylenie: Drzewa nie zagrażają alergikom aż do stycznia. Pozostają rośliny zielne i grzyby.

Nie zapomnij: Nadszedł czas urlopów i upałów. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu, ale także pracach "konserwacyjnych". Aby zachęcić róże do kwitnienia, zrywaj przekwitłe kwiaty (nie zostawiaj ich pod krzewami gdyż mogą się na nich rozwinąć grzyby). W sierpniu prześwietlamy czereśnie, wiśnie oraz krzewy owocowe (po zbiorach) oraz jabłonie i grusze (przed zbiorami owoców). Druga połowa miesiąca to czas na przesadzania drzew i krzewów, oraz sadzenie iglaków. Uważaj aby w upale nie przesuszyć korzeni. Możesz również wykonać letnie cięcie żywopłotów, ale nie jeśli panuje susza. Dziś Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas
Znak Zodiaku: Lew
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics