Drzewa i Krzewy / z Toba od 2000 roku
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Marzec 26, 2017
REKLAMA
Przycinanie

Przycinanie wisterii

Wrzesień 17, 2013
Cięcie zależy od kształtu w jaki chcemy uformować wisterię i chodzi tu o to czy chcemy by rosła jak drzewo, czy podparta.
Aby rosła jak drzewo powinna zostać podparta kołkami, żeby mogła utrzymać pion. Kiedy osiągnie ok. 1,5 metra należy ściąć wierzchołek. Przycinanie będzie polegało na odpowiednim kierowaniu wzrostu pędów bocznych. Będą się one mogły rozwijać w górnej części rośliny, natomiast powinny być stopniowo usuwane z pnia. Pędy przycina się zimą do ok. 20 centymetrów. Przycina się główne gałęzie boczne maksymalnie do szóstego liścia, natomiast odrosty można przyciąć na długość 1-go, dwóch liści. Zimą odrosty można przycinać do dł. 2-3cm.
Jeżeli chcemy by wisteria rosła na podpórce uważajmy, by nie opierała się o elementy które mogłaby uszkodzić (wisteria jest dość szybko rosnącą rośliną, dlatego nie opierajmy jej np. o rynny, albo słabe płotki), jeżeli jako podpora posłuży jej drzewo o średnicy mniejszej niż 30cm, najprawdopodobniej wisteria je udusi, chyba że będzie przycinana przy ziemi co jakiś czas. Długości pędów przycinanych powinny byś podobne do ww. dla kształtu drzewiastego, ale nie przycina się czubka, a odrosty tnie się na wymaganą długość nie mniejszą niż 2,5 cm.
Barbara Teszler
KOMENTARZE
REKLAMA
REKLAMA
Sponsor Grasscent Ltd.
Marzec Pylenie: Kończy pylić leszczyna, maksimum osiągnie pylenie olszy i klonów, zacznają pylić topole, graby, jesiony i wierzby.

Nie zapomnij: Czas na sprzątnięcie ogrodu po zimie, zgrabienie starych liści i odkrycie roślin, jeśli pogoda sprzyja. Można zacząć wysiew roślin zielnych do doniczek, oraz wiosenne cięcie drzew i krzewów. Dziś Imieniny: Feliks, Emanuel, Emanuela
Znak Zodiaku: Baran
Kalendarz »
REKLAMA

Najlepsze firmy ogrodnicze
 

Bezpieczne płatności

payu
mastercard i visa
Real Time Web Analytics