 |
|
Pytania i Odpowiedzi
Witam, mam na swojej działce orzecha włoskiego. Wysokość ponad 6 metrów, wiek jak twierdzi teściowa to ponad 5 lat. Teściowa sama sadziła to drzewo i nie było ono nigdy spisywane przez żaden uząd. Czy można to drzewo wyciąć? Czy potrzebne jest jakieś zezwolenie? Pyta: Majamil Pytanie zadano 10 października 2005zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z dn. 16 kwietnia 2004 art. 83 na usunięcie drzew i krzewów mających powyżej 5 lat konieczne jest uzyskanie zgody wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, chyba że planowane do usunięcia drzewo: rośnie na terenach lasów, plantacjach drzew lub krzewów, stanowi zagrożenie dla ruchu lotniczego, niszczy nawierzchnię i infrastrukturę drogową, jest drzewem owocowym, utrudnia widoczność sygnalizatorów i pociągów-w wymienionych przypadkach zgoda nie jest wymagana.
Zgodnie z wymienionym atrykułem usunięcie orzech włoskiego, którego wiek przekracza 5 lat wymaga zgody jednego z przedstawicieli wymienionych władz. A. Zakrzewski odpowiedź z 2 listopada 2005 Myślę, że na terenie prywatnym mozna spokojnie potraktowac takie drzewo jako okaz owocowy. Jest to drzewo owocowe na ktore nie jest wymagane zezwolenie
Proszę o podanie podpisu do wstawienia pod odpowiedzią oraz informacji, czy email ma być tylko do mojej wiedzy, czy widoczny także dla gości serwisu. Domyślnie wstawiam email na stronę.
UWAGA! Zanim zadasz pytanie sprawdź w wyszukiwarce i w forum czy ktoś już nie zadał podobnego!
Zgłaszanie pytań możliwe jest na podstronach pytań.
Ten dział nie służy do pisania prac dla uczniów, pytania na które odpowiedź jest dłuższa niż 600 znaków mogą posłużyć za ewentualny temat do felietonu, ale nie zostaną tu rozwinięte!
|
|
PRZECZYTAJ TO:
- Formularz przyjmuje pojedyncze słowa, części słów, oraz całe frazy, np: "Jodła", "Jarzęb", "małe drzewa"
- Jeżeli szukasz informacji na przykład na temat chirurgii drzew wpisz część słowa, np: "chirurg", ponieważ w pytaniach może się znajdować: chirurgia, chirurgii, chirurgię itp.
|
|
Wyszukiwarki w DiK
O leksykonie
|
 |