 |
|
Pytania i Odpowiedzi
Podczas pomiarów geodezyjnych pracownicy firmy wycieli drzewa z mojej działki. Czy gmina ma obowiązek nałożenia kary administracyjnej za nielegalne wycięcie drzew na sprawców chociaz nie są właścicielami nieruchomosci. Pyta: lilka Pytanie zadano 31 maja 2005Karę pieniężną wymierza się zausunięcie drzew i krzewów bez zezwolenia organu gminy. Ono zaś może być udzielone wyłącznie właścicielowi lub użytkownikowi nieruchomości, której częścią składową są drzewa. Nie ma więc podstaw prawnych do wymierzania takiej kary osobom trzecim.
Osoba trzecia za wycięcie drzew z cudzej nieruchomości bez zgody właściciela lub posioadacza ponosi odpowiedzialnośc karną (za wystepek lub wykroczenie)i odpowiedzialnośc cywilną z tytułu czynu niedozwolonego (art. 415 kc) Robbeyodpowiedź z 5 lipca 2005 nawiązując do ww odpowiedzi jako geodeta pragne poinformowac iż zgłoszenie roboty geodezyjnej uprawnia geodetę do wstępu na działkę i jezeli są drzewa do dokonania przecinki. macodpowiedź z 16 lipca 2006
Proszę o podanie podpisu do wstawienia pod odpowiedzią oraz informacji, czy email ma być tylko do mojej wiedzy, czy widoczny także dla gości serwisu. Domyślnie wstawiam email na stronę.
UWAGA! Zanim zadasz pytanie sprawdź w wyszukiwarce i w forum czy ktoś już nie zadał podobnego!
Zgłaszanie pytań możliwe jest na podstronach pytań.
Ten dział nie służy do pisania prac dla uczniów, pytania na które odpowiedź jest dłuższa niż 600 znaków mogą posłużyć za ewentualny temat do felietonu, ale nie zostaną tu rozwinięte!
|
|
PRZECZYTAJ TO:
- Formularz przyjmuje pojedyncze słowa, części słów, oraz całe frazy, np: "Jodła", "Jarzęb", "małe drzewa"
- Jeżeli szukasz informacji na przykład na temat chirurgii drzew wpisz część słowa, np: "chirurg", ponieważ w pytaniach może się znajdować: chirurgia, chirurgii, chirurgię itp.
|
|
Wyszukiwarki w DiK
O leksykonie
|
 |